Aktualności

Zajęcia pracodawców ze studentami

15 czerwca odbyło się podsumowanie zajęć, jakie prowadził ze studentami UwB dr Wojciech Tarasiuk, dyrektor banku PKO BP w Białymstoku, w ramach projektu "Nowoczesne i efektywne kształcenie we współpracy z przedsiębiorcami".

Projekt realizowany jest na Wydziale Matematyki i Informatyki UwB. 18- osobowa grupa studentów III roku matematyki finansowej zaliczyła 15-godzinne zajęcia nt.: "Zastosowanie narzędzi matematycznych w zarządzaniu bankiem". Okazały się one dla obydwu stron bardzo interesujące i obiecujące. Dlatego bank zaprosił studentów i koordynatorów projektu na podsumowanie zajęć do siedziby PKO BP przy Al. 1000-lecia PP 6 w Białymstoku.

- Czasami zderzenie praktyki i teorii było bolesne – przyznał Wojciech Tarasiuk, dyrektor Regionalnego Oddziału Detalicznego PKO BP w Białymstoku. – Ale takie doświadczenie jest niezwykle cenne i pouczające.
- Takie zajęcia naprawdę mają sens. Zobaczyliśmy na czym polega matematyka w banku, np. przygotowywaliśmy rankingi placówek bankowych. Przerabialiśmy tu bankowe tematy, z jakimi nie mamy na ogół styczności w trakcie zajęć – powiedział Karol Łapiński, student III roku matematyki finansowej na UwB, który chce swoją przyszłość zawodową związać z bankowością.

Jednym z celów projektu jest włączyć przedsiębiorców w proces kształcenia przyszłych pracowników i przygotować wykwalifikowane kadry dla podlaskiego biznesu. Jeszcze w tym miesiącu w ramach projektu ruszy internetowa platforma do kontaktów pracodawca-student.... powrót do aktualności
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego
http://www.efs.gov.pl
Uniwersytet w Białymstoku 2009